Etusivu | Opinnot | Perhe ja harrastukset | Puheet ja kirjoitukset | Eduskuntatyö | Linkit | Yhteystiedot |

EDUSKUNTATYÖ


Päättyneet toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

  • Eduskunnan I varapuhemiehen erityisavustaja 13.7.2016 – 17.4.2019
  • Keskustan eduskuntaryhmä 24.3.1999 – 21.3.2007
  • Perustuslakivaliokunta (varajäsen) 07.04.1999 – 18.03.2003, (varajäsen) 14.02.2006 – 08.09.2006
  • Tulevaisuusvaliokunta (jäsen) 23.04.1999 – 29.02.2000, (jäsen) 03.03.2000 – 18.03.2003
  • Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (jäsen) 19.11.1999 – 18.03.2003
  • Ulkoasiainvaliokunta (varajäsen) 26.09.2000 – 18.03.2003, (jäsen) 02.04.2003 – 20.03.2007
  • Lakivaliokunta (jäsen) 02.04.2003 – 20.03.2007
  • Valitsijamiehet (jäsen) 06.04.1999 – 29.02.2000
  • Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 07.04.1999 – 18.03.2003
  • ETYJ:n parlamentaarisen yleiskokouksen Suomen valtuuskunta (varajäsen) 07.04.1999 – 18.03.2003, (jäsen) 02.04.2003 – 20.03.2007
  • Euro-Välimeri parlamentaarisen yleiskokouksen Suomen valtuuskunta (jäsen) 10.03.2004 – 20.03.2007

Nykyiset kunnalliset luottamustehtävät:

  • Keski-Suomen maakuntahallituksen jäsen
  • Jyväskylän kaupunginvaltuutettu
  • Jyväskylän Vuokra-asunnot Oy:n hallituksen jäsen


Muut nykyiset luottamustehtävät:

  • Keski-Suomen Osuuspankin edustajiston jäsen
  • Osuuskauppa Keskimaan edustajiston jäsen
  • Jyväskylän Keskustaseura ry:n puheenjohtaja




04.06.2019
Euroopan parlamentin jäsen Mauri Pekkarisen erityisavustajaksi Petri Neittaanmäki

Lue lisää »



14.04.2019
Kiitos äänestäjilleni!

Lue lisää »



12.04.2019
Vihervasemmiston ylivalta on torjuttava

Lue lisää »









© Petri Neittaanmäki - Keskusta     Tulosta sivu     Palaute    |    Kirjatilaukset